Linje |
Sträcka
|
1 |
Muiderpoortstation – Osdorp De Aker (Matterhorn)
|
2 |
Centraal Station – Nieuw Sloten (Oudenaardeplantsoen)
|
3 |
Westergasfabriek – Flevopark
|
4 |
Centraal Station – Frederiksplein – Station RAI
|
5 |
Jordaan – Amstelveen (Binnenhof)
|
7 |
Slotermeer – Azartplein
|
12 |
Amstelstation – Centraal Station
|
13 |
Centraal Station – Geuzenveld (Lambertus Zijlplein)
|
14 |
Centraal Station – Flevopark
|
17 |
Centraal Station – Osdorp (Dijkgraafplein)
|
19 |
Station Sloterdijk - Diemen Sniep
|
24 |
Central Station - VUmc
|
25 |
Station Zuid – Amstelveen Westwijk
|
26 |
Centraal Station – IJburg (IJburglaan)
|
27 |
Surinameplein – Osdorp (Dijkgraafplein)
|
Totalt
|
- GVB Kommunala trafikföretaget (engelska)